napedy-bram Postaw na wygodną automatykę do segmentowej bramy garażowej

Bramy segmentowe są aktualnie najczęściej montowane w przydomowych garażach. Aby można było korzystać z nich jeszcze wygodniej, warto pomyśleć o inwestycji w automatykę.

Za pomocą nowoczesnej automatyki do bram można bardzo łatwo otwierać i zamykać garaż. Bezprzewodowy pilot umożliwia prostą obsługę bramy – bez konieczności wychodzenia z samochodu. Taki automat do bramy segmentowej to obecnie bardzo popularny zakup!

Bramy segmentowe – konstrukcja i działanie
Segmentowe bramy garażowe są chętnie wybierane przez klientów. Są to bramy zbudowane z połączonych ze sobą poziomych segmentów. Przy otwieraniu bramy płaszcz z segmentów jest umieszczany pod sufitem garażu, ewentualnie przy ścianie, gdy sufit na to nie pozwala.

Bramy segmentowe posiadają wiele zalet, w tym między innymi są wytrzymałe i trwałe, estetyczne, a także bardzo ciepłe – dzięki odpowiedniemu dociepleniu segmentów i stosowaniu dodatkowych uszczelnień ograniczają ucieczkę ciepła.

Dodany do bramy segmentowej odpowiedni napęd bramy garażowej spowoduje, że korzystanie z niej będzie jeszcze wygodniejsze – o każdej porze roku!

Automatyka do segmentowej bramy garażowej
Zamontowana do bramy segmentowej automatyka umożliwia otwieranie jej i zamykanie po naciśnięciu na właściwy przycisk na pilocie. Dobry napęd płynnie i cicho otworzy bramę, pozwalając na wyjazd samochodu. Po powrocie kierowcy umożliwi wjazd do garażu.

Do bram o konstrukcji segmentowej stosuje się dedykowane napędy wyposażone w odpowiednio dopasowane siłowniki do bram. Najważniejszym parametrem jest w tym przypadku siła uciągu napędu. Jeśli brama będzie większa oraz cięższa, wówczas konieczne jest zastosowanie napędu mocniejszego.

Do nowoczesnych systemów automatyki stosuje się także specjalne czujniki, które zatrzymują pracę siłownika przy wykryciu przeszkody, na przykład stojącego samochodu.

Główne zalety zastosowania napędu do bramy garażowej:
– większa wygoda korzystania z garażu,
– oszczędność czasu na jego otwieraniu i zamykaniu,
– podwyższona ochrona przed włamaniami i kradzieżami.

Gdzie kupić dobry automat do bramy segmentowej?
Aktualnie dostawą nowoczesnej automatyki przeznaczonej do bram garażowych zajmuje się wiele firm. Aby wybrać najlepszy model napędu, a także skorzystać z fachowego montażu, warto zdecydować się na współpracę z renomowaną firmą w tej właśnie branży.

Reasumując, odpowiedni napęd do bramy segmentowej to bardzo dobry wybór. Zainwestowanie w sprzęt tego typu sprawi, że korzystanie z garażu na pewno stanie się jeszcze bardziej komfortowe każdego dnia!