Wady i zalety napędu do bram skrzydłowych

Bramy skrzydłowe są wbrew pozorom dosyć częstym wyborem właścicieli domów jednorodzinnych. Coraz częściej inwestorzy decydują się bowiem na bramy designerskie, a nie tylko takie, które mają spełniać minimum funkcyjne. Znacznie lepiej będzie się więc prezentować dwuskrzydłowa brama w określonym stylu dekoracyjnym, a jeśli będzie sterowana automatycznie, to będzie to znaczący, dodatkowy plus.

Zalety napędów do bram skrzydłowych

Dobrze dopasowany do naszej bramy napęd doskonale wesprze nas w codziennej jeździe samochodem. Napęd do bramy da nam możliwość wygodniejszego wjazdu i wyjazdu, gdyż odejdzie nam czynność wychodzenia z samochodu. To niezwykle komfortowa sytuacja, szczególnie jeśli uruchamiamy nasz samochód codziennie. Warto zwrócić uwagę na to, że automatyka bram z roku na rok robi się też duża tańsza i bardziej popularna, dzięki czemu dopasowanie odpowiedniego zestawu nie powinno stanowić już większego problemu. W razie wątpliwości można zadzwonić do producenta lub do wykwalifikowanego sklepu, aby je rozwiać. Dzięki możliwości otwierania bramy nawet z kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu metrów, będziemy mogli pozostać we wnętrzu samochodu, pozostawiając ewentualną pluchę za sobą.

Wady napędów do bram skrzydłowych

Zdecydowanie trzeba też znać wady napędu do bramy skrzydłowej, jeśli nasz decyzja jest już bliska realizacji. Podstawową wadą jest oczywiście koszt, który bez względu na wybrany model jest po prostu duży. Do tego dołożyć trzeba pieniądze na konserwację, ewentualne naprawy i czyszczenie, które w przypadku długich jesiennych i zimowych dni nie powinno być w żadnym wypadku zaniedbywane. Istotną wadą jest również potrzeba posiadania sporej ilości miejsca dla bramy skrzydłowej, które w odróżnieniu od kompaktowych bram przesuwnych muszą mieć przestrzeń przed lub na posesji.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie napędu do bramy skrzydłowej?

Jedną z najważniejszych kwestii jest długość skrzydła bramy. Siłownik do bramy ma określoną na karcie technicznej długość, którą jest w stanie obsłużyć i należy zakupić taki zestaw, aby mieściło się to w odpowiednim zakresie. Oprócz tego istotna będzie wytrzymałość siłownika. Jeśli posiadamy bramę o pełnych skrzydłach to na pewno są one podatne na podmuchy wiatru, które przy większej intensywności mogą spowodować połamanie elementów napędu. W takiej sytuacji trzeba się zdecydować na mocniejszy zestaw. Jest to jedynie wstęp do zakupu zestawu napędu, ale warto we wszystkim posiłkować się radami i poleceniami osoby, która na temacie się zna.