Automat do bramy – do użytku domowego i przemysłowego

Za pomocą specjalnej automatyki można obsługiwać zarówno bramy na posesjach prywatnych, jak również na wielu innych terenach. Dobór właściwego typu napędu pozwala na uzyskanie maksymalnej sprawności systemu automatyki.

Nowoczesna automatyka do bram wjazdowych oraz garażowych pozwala na uzyskanie maksymalnego komfortu obsługi. Może ona współpracować z bezprzewodowymi pilotami, a także z bardziej rozbudowanymi systemami automatyki.

W użyciu znajduje się pełna paleta modeli, które można dopasować zarówno do użytku indywidualnego, jak również przemysłowego. Różnią się one pomiędzy sobą parametrami technicznymi, w tym między innymi rodzajami siłowników. Czym dokładnie jest automat do bramy domowej, a czym ten do bramy przemysłowej?

Automaty do bram domowych
Automatyka stosowana na prywatnych posesjach służyć może zarówno do otwierania zamykania bram wjazdowych, jak również garażowych. Napędy te ułatwiają wjazd i wyjazd samochodem – oszczędzają czas i gwarantują komfort.

Automaty te mogą być używane do:
– bram wjazdowych przesuwnych i skrzydłowych rozwieralnych,
– bram garażowych segmentowych, uchylnych, rolowanych i rozwieralnych.

Przeznaczony do domowego użytku napęd bramy garażowej oraz wjazdowej przystosowany jest do niższej intensywności eksploatacji. Chociaż takie modele są dedykowane do mniejszej liczby otwarć i zamknięć, jednak są także znacznie tańsze od profesjonalnych modeli przeznaczonych do użytku przemysłowego.

Automaty do bram przemysłowych
Napędy powszechnie stosowane są również w bramach przemysłowych, które prowadzą na posesje firm, między innymi przy halach produkcyjnych, magazynowych, centrach logistycznych.

Nowoczesna automatyka do bram przemysłowych wykorzystywana jest najczęściej do obsługi:
– bram wjazdowych przesuwnych,
– bram garażowych rolowanych.

Stosowane wówczas siłowniki do bram posiadają znacznie większą żywotność niż te montowane w napędach domowych. Wynika to z faktu, że urządzenia te są znacznie częściej używane – niekiedy nawet setki razy w ciągu dnia. To powoduje, że muszą one cechować się właściwą sprawnością. Przekłada się to także na ich wyższą cenę.

Warto postawić na sprawdzoną jakość!
Niezależnie od tego, jakie zastosowanie ma posiadać automatyka do bram, warto wybrać model, który będzie cechował się wysoką jakością. Wtedy może służyć bezawaryjnie na wiele lat.

W znalezieniu najlepszych wariantów automatyki bramowej mogą pomóc firmy specjalizujące się w jej sprzedaży. Pracownik doradzi, jaki typ napędu będzie mógł spełnić wymagania w konkretnym miejscu montażu – w domu i w firmie.