Jak brama garażowa będzie najlepsza?

Wybierając bramę do garażu trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, inaczej trudno będzie podjąć decyzję, jaką kupić. Na pewno nie można decydować się na najtańsze rozwiązanie, gdyż w tym wypadku możemy mieć pewność, że po kilku latach będzie trzeba wymienić ją na nową. Jaką bramę do garażu warto zatem wybrać?

Czym kierować się podczas zakupy bramy garażowej?
Po pierwsze trzeba dopasować bramę do architektury swojego domu oraz otoczenia. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest jej wygląd. Musi być oczywiście także funkcjonalna, jednak kwestii designu nigdy nie warto pomijać. Obecnie wybór bram jest duży i każdy powinien znaleźć taką, która będzie w stanie spełnić jego oczekiwania. Najprostsze i najtańsze będą bramy skrzydłowe, takie potrzebują jednak dość dużo miejsca na podjeździe i z tym trzeba się liczyć. Nie każdy zatem będzie mógł pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Napędy do bram skrzydłowych można kupić bez większych problemów, choć przeważnie tego typu konstrukcje są po prostu otwierane przed właścicieli ręcznie.

Dostępne na rynku są także bramy uchylne, które są dość popularne w ostatnich czasach. To dobra opcja dla osób, które mają ograniczony budżet. W tym wypadku trzeba wygospodarować wyłącznie 50-do 70 centymetrów przed garażem, także niewiele.
Dobrą opcją będą także bramy segmentowe, które chowają się nad sufitem, dzięki temu niepotrzebna jest żadna dodatkowa przestrzeń. Obecnie można wybierać też spośród bram segmentowych bocznych,

Automatyka do bram jest kupowana zazwyczaj oddzielnie i trzeba wziąć pod uwagę konkretny model bramy, w ten sposób dopasowujemy taki system.

Jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze?
Obecnie wybór bram jest duży, także każdy bez względu na rozmiar działki czy potrzeb, powinien znaleźć bramę, która będzie mu odpowiadać w 100%. Kluczowe jest to, by decydować się na zakup bram i automatyki z wyższej półki, może być to na przykład średnia półka cenowa. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że brama długo posłuży, że pochodzi od dobrego, renomowanego producenta, który oferuje gwarancję i serwis w razie usterki. Bramy dobrej jakości, mimo że będą nieco droższe, to z pewnością o wiele dłużej nam posłużą.
Brama skrzydłowa sprawdzi się w starszych domach, segmentowa czy uchylna dobrze współgra z budynkami nowoczesnymi, wykonanymi w stylu minimalistycznym. Jeżeli garaż znajduje się w bryle domu, decydujmy się na bramy ocieplane, dzięki temu będziemy w stanie dużo zaoszczędzić na ogrzewaniu, bo będzie po prostu cieplej.

Źródło: www.napedy-bram.pl