Wady i zalety napędów bram przesuwnych

Brama otwierana automatycznie kojarzy się raczej pozytywnie. Każdy klient, który decyduje się na zakup tego rodzaju elektroniki, zdaje sobie sprawę z tego, że jest to zapewnienie sobie wyjątkowego komfortu, który pozwoli nam cieszyć się ciepłem samochodu w te chłodniejsze, gorsze dni.

Zalety napędów do bram przesuwnych

Możliwość otwarcia bramy za pomocą pilot to niewątpliwa zaleta, która pozwala na zapewnienie sobie wjazdu na posesję bez wychodzenia z auta. To wyjątkowo wygodna forma wjazdu, gdyż w zimne lub deszczowe dni nie musimy wyziębiać siebie i wnętrza samochodu, co jest szczególnie ważne, gdy jadą w nim małe dzieci. Niewątpliwie przyjemna jest też świadomość, że nie trzeba do tego wykorzystywać siły. Niejednokrotnie bowiem ręczne rozsuwanie bramy związane jest z podjęciem pewnego wysiłku, który wynika w dużej mierze z wagi bramy i rodzaju jej kanału prowadzącego. Napęd do bramy to również dodatkowe zabezpieczenie przed złodziejem. Zdecydowanie trudniej jest włamać się na posesję, która posiada siłownik do bramy uniemożliwiający jej ręczne otwarcie bez zdjęcia blokady. Jest tak nawet w przypadku awarii prądu. Ręczne otwarcie bramy jest możliwe również jedynie od strony podwórza, co znacznie ogranicza możliwości włamywaczy.

Wady napędów do bram przesuwnych

Wygodna automatyka bram to jednak koszta, które musimy ponieść na samym wstępie, a później jeszcze w trakcie użytkowania napędu. Niezwykle ważna jest konserwacja elektroniki, która z czasem może się zużywać. Oczywiście zdarzają się również awarie, które trzeba naprawiać w trybie awaryjnym. Nie bez znaczenia jest tu też możliwość zatrzymania bramy w trakcie awarii prądu – trzeba mieć na to wzgląd decydując się na zainstalowanie sprzętu na własnej bramie.

O czym należy pamiętać kupując napęd do bramy?

Można śmiało stwierdzić, że napędy do bram mają zdecydowanie więcej zalet niż wad, jednakże wiąże się to również ze zdrowym i jednocześnie rozsądnym podejściem do całego przedsięwzięcia założenia takie automatyki u siebie. Po wybraniu konkretnego modelu napędu, należy zgłosić się do profesjonalistów w celu montażu go na naszej bramie. Samodzielne zamontowanie niektórych zestawów jest oczywiście możliwe, ale wiąże się to z ryzykiem utraty gwarancji lub błędnej instalacji, co będzie skutkowało poniesieniem dodatkowym, nieprzewidzianych wcześniej kosztów. Warto skorzystać z rad osób, które zajmują się tematem na co dzień, ponieważ jest to rzecz o stosunkowo dużym koszcie, który warto ponieść raz niż kilka razy.